Hakkımızda

Hakkımızda   

                 Gökçağ Tekstil, 2000 yılında Kimya Mühendisi Yaşar Çalışkan tarafından kurulmuştur. Sektöre, tekstil boyahanesi olarak başlayıp, vizyonu ve çalışmalarıyla bugün elyaftan iplik, örme, boyama ve baskı yapan  entegre bir tesis haline getirmiştir. Yaşar Çalışkan, sektörde elde ettiği başarıları geliştirmek ve daha iyiye götürmek için, büyüme kararı alarak yaptığı yatırımlarla kumaş çeşitliliğini artırmış olup, ayrıca viskon kumaşta en yüksek kalite değerlerine ulaşarak Gökçağ Tekstil'i ülkemizin önde gelen kuruluşları arasına taşımıştır.

               Kuruluş yılı itibari ile 25.000m2 kapalı alana sahip üretim tesisi ile günlük 10 ton kasar boyamayla 2000 yılında tekstil sektöründe faaliyete başlayıp, 2017 yılında ise artan talepler doğrultusunda, üretim çeşitliliğini ve kapasitesini artırmak için 35.000m2 kapalı alana sahip, ikinci üretim tesisini kurmuştur. Gökçağ Tekstil, geliştirdiği makine parkuru ve yüksek kalite bilinci ile bugün toplamda günlük 50 ton Örme, 45 ton Boyama, 30 ton Dijital ve Rotasyon baskı yapan entegre bir tesis yapısına sahiptir. Yenilikçi ve son teknolojiye sahip makine parkuru, tecrübesi , hammadde kalitesiyle, fiyat ve sürdürülebilirlik anlamında rahatlıkla rekabet edebilir konumda olup, bu avantajları sayesinde aranan ve talep gören bir marka haline gelmiştir. Viskon kumaşta sağladığı avantajlar ile sektöründe öncü olmayı başarmış, geliştirdiği üretim parkuruyla bugün  günümüz modasına uygun birçok faklı kumaş türleriyle de sektöre girmiş, ayrıca yapılan yatırımlarla baskı makinalarını da üretim hattına ekleyerek çeşitliliğini artırmıştır. Gökçağ Tekstil, kuruluş yılından itibaren müşteri odaklı pazarlama stratejisini benimseyerek gerek üretim alanında, gerekse verilen hizmetin kalitesinde her zaman öncelikli olarak müşteri memnuniyetine değer vermiştir. Sahip oldukları deneyimler sonucu iç pazarda edindikleri güvenilir ve saygın konumunu uluslararası pazara aktararak, hem kuruluşun varlığını tanıtmak hem de ülkemizin tekstil sektöründeki tanıtımına katkıda bulunmak üzere ihracat stratejisi geliştirerek bugün birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Gökçağ Tekstil, yola çıktığı kalite ilkesi ile dünyanın lider giyim markalarıyla çalışarak sektöre ve ülke sanayisine hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyonumuz   

Misyonumuz, müşteri memnuniyetini, ürün kalitesini ve çevreye saygı politikasını ön planda tutarken, sürdürülebilir ürünler üretmek, mevcut ürün ve kalite düzeyimizin devamlılığını sağlamak, doğru işleri doğru şekilde zamanda yaparak, korumak ve geliştirmektir.

Vizyonumuz   

Vizyonumuz, toplum için temel değerlerin yaratılmasına önem veren tam entegre bir üretici olmaktır.


Aktif yatırım görüşümüzden, girişimci ruhumuza bağlılığımızdan ve fedakâr yaklaşımımızdan asla çekinmeden, müşterilerimize ve dünyaya fayda sağlayan daha iyi mal ve hizmetler sunmak için sürekli çaba göstereceğiz.

Değerlerimiz   

Etik standartlarımıza ve politikalarımıza uygun olarak tüm süreçlerimizin en etkin şekilde işleyişinin sağlanması için bir takım olarak çalışarak, Dünya çapında kaliteli ürünlerde ilk akla gelenlerden olmayı ve Ülke ekonomisine katkıda bulunmak, dünyayı bizler ve sevdiklerimiz için daha yaşanabilir hale getirmek; çalışanlarımızın kendilerini geliştirmelerine ve doğru noktada değerlendirmelerine olanak verecek sistemleri oluşturmak. Bilginin değerinin farkında olmak ve bilginin güvenilirliğini şirket içinde kolay ve etkin paylaşımını, şirket dışına karşı güvenliğini sağlamak. Bölümler arasındaki yatay iş akışlarını hızlandırmak ve hedefe yönelmek amacıyla müşteri memnuniyetini geliştirmek. Gökçağ kültürünün bir parçası olan sürekli iyileştirmeyi, Gökçağ bünyesinde yaymak. Kalite Politikasını tüm şirket çalışanlarına iletmek ve benimsetmek. Ürün ve hizmet satın alma kalitemizin yükseltilmesini sağlamak için tedarikçilerimiz ile olan işbirliğini geliştirmek ve sürekli kılmak. Kalite politikası çerçevesinde Kalite Yönetim Sisteminin uygunluğunu sağlamak ve etkinliğini sürekli iyileştirmek, temel değerlerimizdir.