İplik   

Geliştirilen makine parkurumuz ile günlük 5 ton olarak başladığımız iplik üretimi, artan talepler ve viskon temelli elyaflardan üretilen  iplik özelliklerinin sağladığı avantajlar sayesinde bugün, günlük olarak Gökçağ Tekstil 1  işletmesinde 25 ton, Gökçağ Tekstil 2 işletmesinde 25 ton,  günlük toplamda  50 ton iplik kapasitemiz bulunmaktadır. Tedarik edilen viskon elyafları ,son teknoloji ürünü olan harman hallaç,hazırlama ve iplik makinalarında işlenerek yüksek kaliteli viskon iplikleri üretilmektedir. İplik üretiminin başlangıcı ve temeli olan harman hallaç hazırlama grubunda Truschler marka Tarak makinaları, Cer makineleri ile kusursuz bir şekilde taranan elyaflarla ipliğimiz olabilecek en iyi kalite değerlerine ulaşmaktadır. Gökçağ tekstil, ürettiği rejenere selüloz olan ve diğer elyaflara göre daha az su ve kimyasal işlemlerden geçirilen yüksek sürdürülebilirliğe sahip viskon temelli elyaflardan üretilen iplik özelliklerinin sağladığı  avantajları ve uzman ellerde kazandığı yüksek kalite ile müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır. İplik işletmesinde yer alan Murata marka ,Vortex ve Open-end iplik makinalarıyla ve yeni kurulan işletme ile Rieter  Compact Ring makinaları da ilave edilerek üretilen iplik çeşitliliği artırılmıştır. Gökçağ Tekstil 2'ye ilave olunan karışım hatları pamuk, viskon, polyester ve renkli elyaf karışımlarının yapılmasına olanak sağlanarak fantezi ürünlerinin çeşitliliği de artırılmıştır. Vortex spining, iplik eğirmek için kullanılan havalı bir teknoloji ve mekanik büküm yapan Open-end makinalarıyla oluşan iplikler benzersiz yapısı ile ipliğe çok geniş çeşitlilikte işlevsellik kazandırarak, oluşan iplikler daha az kopma, daha temiz görünüş, tüylenme ve aşınmaya yüksek direnç, yüksek nem emilimi, daha az çekme ve yüksek yıkama direnci, pamuk rejenere iplikçik sentetik iplikçik gibi çeşitli materyallerle örülebilmektedir. Viskon ipliği ile yapılan kumaşlar sportif aktivitelerde, nemli yaz gecelerinde ve diğer zamanlarda rahatlık hissi verir. Üretimde viskon daha az tüy ve toza sahip olup daha pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve üretim kapasitesi pamuğa kıyasla yüksektir. Viskon kumaşlar oldukça yumuşak bir tuşeye sahiptir. Kaygan dokusu sayesinde cilt ile uyumludur. Bu da rahat kullanımı beraberinde getirmektedir. Viscon elyafı müşterilerimizin kalite beklentisi doğrultusunda Gökçağ Tekstil'in kalite ilkesi sayesinde yüksek kaliteli birinci sınıf kumaşlara dönüşmektedir.


İplik Üretimi
 • Livaeco
 • Ecovero
 • Modal
 • Tencel
 • Recycle Polyester
 • GRS-RCS Sertifikalı elyaflar
 • GOTS-OCS Sertifikalı elyaflar
 • Gökçağ Tekstil %100 veya istenilen oranda ekru ve renkli elyafları karıştırarak; Ring,Vortex ve Open-end olmak üzere üç farklı eğirme sistemiyle farklı yapılara sahip iplikler üretebilmektedir.


Gökçağ Tekstil 1 ve 2'de üretilen iplikler:
 • Ring İplik

Ne=16-60 arası ekru ve renkli olarak,penye ve karde pamuk, Viscon, Pamuk-Viscon karışımları, Pamuk-polyester, Viscon-Polyester karışımlı iplikler 

 • Vortex İplik
Ne=16-50 arası ekru ve renkli olarak, Viscon ve karışımları, Pamuk ve  karışımları, Polyester ve karışımları
 • Open-end İplik

Ne=8-40 arası  ekru ve renkli olarak, Viscon ve karışımları, Pamuk ve karışımları,